XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek/ Inauguracja Obchodów 65 lat GBP

Data publikacji: 29/04/2023

Zapraszamy Miłośników książek i wszystkich Mieszkańców Gminy Żabia Wola do wspólnego świętowania XX Tygodnia Bibliotek. W tym roku wyjątkowego, bo połączonego z Jubileuszem 65-lecia Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli. Program majowych obchodów do pobrania TUTAJ, ale to dopiero początek naszych urodzin, które planujemy świętować do końca 2023 roku.

UWAGA KONKURS‼️
Jeśli masz od 5 do 9 lat, lubisz rysować a dodatkowo lubisz naszą bibliotekę—weź udział w naszej zabawie 🙂
„Narysuj swojego, ulubionego bibliotekarza z GBP z Żabiej Woli”
Technika – dowolna:
– możesz nas wydziergać kolorowym papierem, – namalować farbami, kredkami ołówkowymi, pastelowymi, świecowymi czy też
– zrobić szkic węglem lub ołówkiem.
Przychodzisz do nas, więc wiesz jak wyglądamy 😇😇 Teraz spróbuj nas narysować.

Wszystkie prace zbieramy w bibliotece do 8 maja włącznie!!!
Z tyłu pracy umieść informację jak się nazywasz, ile masz lat oraz skąd jesteś.
Z wszystkich prac zrobimy wystawę.
Każda praca zostanie nagrodzona 🏆🥇 podczas PIKNIKU Z KSIĄŻKĄ 📖📚w dniu 14 maja 2023 r.
ŚWIĘTUJ Z NAMI 🙂

Pani Joanna Jax to pierwszy gość naszego Tygodnia Bibliotek.

Finalistka Festiwalu Literatury Kobiecej Pióro
i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Uhonorowana Wawrzynem – Literacką Nagrodą Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników). W 2018 r. jej powieść „Narodziny gniewu” znalazła się wśród dwunastu bestsellerów promowanych w ramach ogólnopolskiej akcji „czytaj.pl”.

Zapraszamy na spotkanie autorskie we wtorek 9 maja o godz. 11:00 do dużej sali  Domu Kultury w Żabiej Woli.

Oto niepowtarzalna okazja do stworzenia własnego fantastycznego Uniwersum!
Zapraszamy udziału w wyjątkowych warsztatach z wybitnym ilustratorem książek, a zarazem i Mieszkańcem naszej Gminy panem Marcin Minor
Warsztaty odbędą się w dwóch grupach wiekowych:
  • 9-11 lat – środa 10.05. godz. 17:00
  • 12-16 lat – piątek 12.05. godz. 17:00
Uwaga! ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Zapisy przyjmujemy telefonicznie: 46 835 94 82,
mailowo: gbpzabiawola@interia.pl i osobiście w

Marcin Minor – wybitny ilustrator, który mieszka i tworzy w Petrykozach. Był uczniem m.in. Antoniego Fałata, Wiktora Zinna, Franciszka Starowieyskiego.
Jego prace zachwycają około magicznym realizmem
z domieszką żartu. Stosuje w nich akryl na płótnie i papierze, akwarelę, tusz, suche pastele oraz digital art. Na swoim koncie ma wiele wystaw.

Pani Magdalena Majcher to kolejny gość naszego Tygodnia Bibliotek.

Pisarka, anglistka, autorka powieści obyczajowych oraz historycznych.
W 2014 r. rozpoczęła pisanie bloga recenzenckiego. Swoją karierę rozpoczęła jako copywriterka w czasopismach i autorka opowiadań.
Po urodzeniu swojego drugiego syna podjęła decyzję o rezygnacji z pracy na etacie i podjęciu pracy zawodowego pisarza.

Zapraszamy na spotkanie autorskie we wtorek 11 maja o godz. 12:30 do dużej sali Domu Kultury w Żabiej Woli.

JAK BYŁO? Zobaczcie na naszym Fejsbuku 😉

I ostatnia – w ramach naszego Tygodnia Bibliotek – okazja do stworzenia własnego fantastycznego Uniwersum.
Zapraszamy nastolatki (12-16 lat) do udziału w wyjątkowych warsztatach z wybitnym ilustratorem książek, a zarazem i Mieszkańcem naszej Gminy panem Marcin Minor
  • Piątek 12.05. godz. 17:00
Zapisy przyjmujemy telefonicznie: 46 835 94 82,
mailowo:  gbpzabiawola@interia.pl i osobiście w GBP Żabia Wola
Uwaga! ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
W sobotni wieczór 13.05 o godz. 20:00 zapraszamy na seans pod chmurką w ramach KINA PLENEROWEGO z GBP w Żabiej Woli.
Wyświetlimy film “Wiki i jej sekret” z 2021 roku – w sam raz dla młodzieży, ale “starsza młodzież” również bardzo mile widziana 🙂
JAK BYŁO? Zobaczcie na naszym Fejsbuku 😉

Tydzień Bibliotek zamykamy w niedzielę 14.05 “Piknikiem z Książką”. Ale nie tylko książki będą obecne podczas naszej imprezy, którą rozhula DJ Konca ; ) Szczegóły na plakacie obok.

TUTAJ można go pobrać.

JAK BYŁO? Zobaczcie na naszym Fejsbuku 😉

Na koniec nie możemy zapomnieć o naszym jubileuszowym konkursie “Poetycka Żabia Wola”, który stanowił jeden z punktów naszych obchodów.
TUTAJ publikujemy wszystkie utwory oraz wyniki konkursu 🙂