Spotkanie autorskie online z Natalią Fiedorczuk i Dominiką Słowik – 27 lutego, godz. 18.00

Data publikacji: 25/02/2021

Informujemy o spotkaniu autorskim online z Natalią Fiedorczuk i Dominiką Słowik – Rozmowa wokół zbioru opowiadań „Silna”, zorganizowanym przez Wydawnictwo Zielona Sowa i Camera Femina.
Termin: 27 lutego, godz. 18.00
Transmisja na żywo pod adresem: Spotkanie z Natalią Fiedorczuk i Dominiką Słowik – Rozmowa wokół zbioru opowiadań „Silna” (facebook.com) (nie jest konieczne posiadanie konta Facebook)

Zbiór opowiadań „Silna” to feministyczny głos w polskiej literaturze. Mocny i inspirujący. Sześć autorek, sześć kobiet pisze dla dziewczyn, kobiet, dziewuch.

To opowiadania, których wspólną cechą są postacie silnych bohaterek. Poznajemy je w przeróżnych, czasem zaskakujących, sytuacjach życiowych.

W „Silnej” nie zabraknie opowieści o toksycznych relacjach, opowiadań zaangażowanych społecznie, sprawach dotykających osoby LGBT+. W zbiorze przeczytamy kryminał policyjny z wątkiem paranormalnym, duchy, baśń o sile, którą trzeba znaleźć w sobie, a także walkę kobiet przeciw panującemu systemowi, przywołującą klimat powieści Margaret Atwood.

Spis treści:

Anna Cieplak „Miła już byłam”
Natalia Fiedorczuk „Silna”
Aneta Jadowska „Duch w szafie”
Katarzyna Berenika Miszczuk „Somnia”
Agnieszka Płoszaj „Czerwona sukienka”
Dominika Słowik „Dziewczyny nie boją się ciemności”

Projekt okładki: Magdalena Jackowska

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Nasze gościnie:

Natalia Fiedorczuk – wokalistka, instrumentalistka, animatorka kultury, pisarka, scenariopisarka. Za swoją debiutancką powieść „Jak pokochać centra handlowe” otrzymała w 2016 roku Paszport Polityki.

Dominika Słowik – pisarka, laureatka Paszportu „Polityki”. Nominowana do 11. Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii proza za debiutancką powieść „Atlas: Doppelganger”. Jej druga powieść, „Zimowla”, została uhonorowana nagrodą Krakowska Książka Miesiąca Stycznia 2020 oraz Paszportem „Polityki” za rok 2019.

Spotkanie poprowadzą:

Aleksandra Borzęcka – uczennica jednego z lubelskich techników, tegoroczna maturzystka. Bardzo mocno zaangażowana w aktywizm, działania społeczne, prace z dziećmi i młodzieżą. W wolnych chwilach czyta książki, podróżuje i poznaje to, co jej jeszcze nieznane.

Jola Prochowicz – filozofka, literaturoznawczyni, feministka, aktywistka, animatorka kultury.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy. Naszą tłumaczką będzie Magdalena Gach.

W Kadrze

Cykl autorskich spotkań wokół książek – nowości, klasyków i wznowień – wpisujących się we współczesną debatę o dynamicznie zmieniającym się świecie. Wspólnie z gościniami i gośćmi porozmawiamy o tym, co właśnie przeczytaliśmy i co z tego dla nas wszystkich wynika. W kadrze – centrum naszej uwagi przedstawimy ludzi, rzeczy oraz zjawiska pomijane bądź niezauważane.

Przenosimy do centrum to, co zwykle bywa marginalizowane. Tworzymy kulturę, która włącza.

Spotkanie jest zorganizowane wspólnie z Wydawnictwem Zielona Sowa”.