Przedwiośnie w bibliotece - spotkanie z S. Sobowcem

W czwartek, 5 lutego, w Szkole Podstawowej w Skułach usłyszeć można było oznaki nadchodzącej wiosny - przywiózł ją Gość Gminnej Biblioteki Publicznej, pan Sebastian Sobowiec.

Zaproszona przez nas postać nie jest znana jako wybitny pisarz książek dla dzieci i młodzieży - to wybitny ornitolog, współzałożyciel i były prezes Towarzystwa Ochrony Przyrody "Ostoja", autor kilkunastu książek oraz przewodnik terenowy w turystyce przyrodniczej.

Szybko okazało się, ze spotkanie było przysłowiowym "strzałem w dziesiątkę". Pan Sebastian bardzo ciekawie opowiadał o florze i faunie terenów świętokrzyskich oraz bliskiego nam Mazowsza. Nie zabrakło wspaniałych konkursów i zabaw (np. udawanie głosów przyrody). Mieliśmy również okazję zapoznać się z licznymi publikacjami naszego Gościa (kilka z nich zostało przekazanych naszej bibliotece i czeka na Czytelników...).

Spotkanie z Sebastianem Sobowcem 2015 - galeria

Opublikowano 13-02-2015