Strefa czytelnika

Teatralna jesień w szkołach

W tym roku dla dzieci i młodzieży jesień rozpoczęła się w wyjątkowy, teatralny sposób. Nieskromnie mówiąc - maczaliśmy w tym palce...

     Pod koniec września do szkół podstawowych w Józefinie i Ojrzanowie oraz do przedszkola "Leśna Kraina" zawitali aktorzy z teatru "Maska", by przedstawić kilka teatralnych propozycji na początek tegorocznej jesieni. Organizatorem spotkań była Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli.

     Uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu w Józefinie obejrzeli spektakl pt. "Zadanie z patriotyzmu". Opowieść o dziewczynie, która musiała zmierzyć się z trudnym zadaniem domowym oraz o postawie jej przyjaciół (niekoniecznie zbieżnej z definicją patriotyzmu) i pomocy ze strony taty przypadła do gustu młodzieży. Wiele osób doceniło improwizayjne umiejętności scenicznego duetu. 

     W Szkole Podstawowej im. Stefanii Dziewulskiej w Ojrzanowie przedstawiono spektakl "Przyjaźni dar odwróci zły czar". Opowieść o Frycku i jego przyjaciółce była ciekawą lekcją dobrego życia. Wszak żeby móc być szanowanym wśród swojej grupy,  musimy sami szanować innych. Jeśli będziemy tolerancyjni, możemy zdobyć sympatię kolegów i koleżanek. Odpowiednie traktowanie i empatia mogą otworzyć nam wrota prawdziwej przyjaźni.

     Dla najmłodszych teatralny duet przygotował przedstawienie pod tytułem "Opowieści z teczki Profesora Książeczki". Główny bohater, pasjonat czytelnictwa oraz bajkopisarz przeniósł widownię w świat baśniowych postaci. Dzieci odwdzięczyły mu się, opowiadając o bibliotece, w której można znaleźć wiele bardzo ciekawych opowieści...

    Nasze przedstawienia zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez nasze dzieci i młodzież. Do następnego razu!

Teatralna jesień w szkołach - galeria

Opublikowano 10-10-2018


« Wróć do listy aktualności