Promujemy naszą książkę!

Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli świętuje urodziny! Zaprosiliśmy na nie uczniów z naszych podstawówek!

Reprezentanci żabiowolskich szkół podstawowych (uczniowie klas trzecich) zostali zaproszeni na rozpoczynające obchody sześćdziesiątej rocznicy powstania Gminnej Biblioteki Publicznej w Żabiej Woli spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem - twórcą książki pt. "Żabiowolskie Bajania, czyli o Żabiej Woli na wesoło".

Uroczystość rozpoczęła p. Halina Krajewska, wieloletni kierownik naszej placówki. Przypomniała jej historię i przybliżyła obecną sytuację placówki. Zaproszony gość dokonał z kolei premierowego czytania swojej książki, opowiedział o dniu powszednim pisarza i odpowiadał na zadawane pytania. Dzieci oraz ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe egzemplarze "Żabiowolskich Bajań", zaś chętni uzyskali na nich bezcenny podpis autora!

Wszak - jak słusznie ujęła to Maria Dąbrowska - "książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji".

Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem - galeria

Opublikowano 17-05-2018