Teatr Maska w Józefinie

W piątek, 13 kwietnia, Szkołę Podstawową im. S. Dziewulskiej w Ojrzanowie oraz Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odwiedził Teatr "Maska" ze spektaklem edukacyjnym pt.: "Na tropie afery - gdzie się podziały litery?". Organizatorem spotkań była Gminna Biblioteka Publiczna w Żabiej Woli.

Uczniowie klas młodszych zostali zapoznani z niesamowicie wciągającą historią młodego detektywa, który próbuje rozwikłać zagadkę zaginionych liter. W czasie śledztwa dzieci dowiedziały się, jak należy postępować z książkami, by służyły one jak najdłużej oraz - co nie mniej ważne - jakie wspaniałe treści moga one zawierać! Jest to bardzo ważne przesłanie, biorąc pod uwagę fakt, że dzieci i młodzież coraz częściej odkładają książki na półkę, a większość wolnego czasu spędzają przed komputerem lub tabletem. Zapomina się o tym, że dzięki książkom zdobywamy wiedzę, trenujemy umiejętność czytania, rozbudowujemy słownictwo, kształtujemy wyobraźnię. Tym bardziej warto docenić fakt, że wokół nas działają biblioteki. Odwiedzajmy je nie tylko w poszukiwaniu lektur, ale także całkiem nowych książek, bądźmy gotowi na przygody!

Teatr "Maska" w Ojrzanowie i Józefinie - galeria

Opublikowano 14-04-2018